Ranking ekspresów do kawy z młynkiem

Przymierzasz się do kupna ekspresu do kawy z młynkiem, ale nadmiar ofert sprawia, że nie wiesz, którą wybrać? Czy może Twoje stare urządzenie nie nadaje się już do użytkowania i jesteś zmuszony kupić nowe? Bez względu na odpowiedź, doskonale, że trafiłeś na ten tekst, ponieważ poniżej znajdziesz ranking ekspresów do kawy z młynkiem i wskazówki, którymi warto się kierować podczas zakupów!

Ekspres do kawy to niezbędne urządzenie w domu każdego zwolennika tego napoju. Zapewnia pełen komfort użytkowania i funkcjonalność. Przez wzgląd na to, że na rynku dostępne są ekspresy oferowane przez różnych producentów z licznymi opcjami i udogodnieniami wybór tego, który ma nam posłużyć przez kolejne lata, jest naprawdę trudny. Zresztą zadania nie ułatwiają reklamy i inne działania marketingowe wskazujące na to, że praktycznie każdy ekspres do kawy jest najlepszy i to on musi znaleźć się w naszej kuchni. Jednak nie można dać się zwieść pozorom. Przecież różnice cenowe i dodatkowe funkcje nie są bez znaczenia. Choć głównym przeznaczeniem ekspresu jest parzenie kawy, to przy jego zakupie warto uwzględnić także inne aspekty. Nie koniecznie trzeba kierować się zasadą, że im droższy będzie, tym lepiej. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie cechy urządzenia mają dla Ciebie największe znaczenie. Jeśli nie masz problemu z ich określeniem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kupisz najlepszy ekspres do kawy. Natomiast, gdy jeszcze nie wiesz, czego od niego oczekujesz, to nic straconego, ponieważ w tym tekście możesz przeczytać o tym, jak wybrać odpowiednie urządzenie i cieszyć się smakiem pysznego napoju każdego poranka.

Ranking ekspresów do kawy z młynkiem

Rodzaje ekspresów do kawy

Jak wspomniano powyżej, dostęp do ekspresów do kawy jest bardzo szeroki. Dlatego wiele osób nie wie, który z nich wybrać. W pierwszej kolejności powinieneś więc zastanowić się, jaką kawę chcesz pić, z jaką częstotliwością oraz czy interesuje Cię parzenie także innych napojów. Te parametry pozwolą Ci nieco zawęzić zakres modeli i funkcji. Ponadto, gdy urządzenie będzie spełniało Twoje wszelkie potrzeby, to możliwe, że uda Ci się z niego korzystać nawet przez wiele lat. Można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje ekspresów do kawy. Są to:

 • Ciśnieniowe automatyczne.
 • Ciśnieniowe kolbowe.
 • Przelewowe.
 • Kapsułkowe.

Są też alternatywne sposoby parzenia kawy, o czym przeczytasz nieco później.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny

Ekspres ciśnieniowy automatyczny to urządzenie przeznaczone dla prawdziwych smakoszy. Mimo że cechuje się wysoką ceną, to jego plusem jest ilość dostępnych funkcji. Wybierając ten model, możesz przygotować nie tylko czarną kawę, ale też mleczną np. cappuccino. Praktycznie każdy z nich posiada panel sterowania, wbudowany młynek, system czyszczenia i odkamieniania oraz funkcję spieniania mleka. Z całą pewnością wart uwagi jest młynek, który na bieżąco mieli ziarna, dzięki czemu możesz w dowolnym momencie przygotować świeży i aromatyczny napój. Ekspresy automatyczne wybierane są nie tylko do domów, ale też biur, czy gastronomii. Choć przy większej ilości użytkowników warto rozważyć model z większym pojemnikiem na wodę i ziarna.

Kolbowy ciśnieniowy ekspres do kawy

Ekspres ciśnieniowy kolbowy jest nieco mniej zaawansowany od automatycznego, ale jak najbardziej sprawdza się w warunkach domowych. Przy tym modelu wymagane jest większe zaangażowanie użytkownika, ponieważ ręcznie należy wypełnić specjalną kolbę kawą. Po uruchomieniu urządzenia na skutek ciśnienia woda przepływa przez kolbę i sito, które się w niej znajduje, a następnie trafia do filiżanki. Naczynie musi być podstawione pod kolbą. Nie trudno się więc domyślić, że woda przepływająca przez kolbę miesza się z ziarnami i w ten sposób powstaje gorący napój. Co ciekawe, nowsze modele ciśnieniowych kolbowych ekspresów do kawy wyposażone są w młynek, czasem też w spieniacz mleka lub inne funkcje.

Przelewowe ekspresy do kawy

Przelewowy ekspres do kawy to jedno z tańszych urządzeń, ale też najmniej zaawansowane. W zestawie najczęściej znajdują się elementy takie jak: pojemnika na kawę mieloną, dzbanek, płyta grzewcza oraz zbiornik na wodę. Zasada działania tego ekspresu jest bardzo prosta. Kiedy zostanie włączony, woda nagrzewa się do 96 stopni, a następnie spływa do pojemnika z kawą. Zaparzona trafia do dzbanka. To urządzenie dedykowane jest głównie osobom, które są miłośnikami czarnej kawy np. espresso, ponieważ nie ma możliwości przygotowania w nim napojów mlecznych.

Kapsułkowy ekspres do kawy

Kapsułkowy jest jednym z najpopularniejszych ekspresów wśród użytkowników. Głównie za sprawą stosunkowo niskiej ceny oraz niewielkich rozmiarów. Zresztą niewątpliwie na zainteresowanie wpływ ma także prostota obsługi. Wystarczy bowiem umieścić kapsułkę w urządzeniu i napój po chwili będzie gotowy. Mogłoby się wydawać, że jest to idealny ekspres dla każdego kawosza, ale jego minusem jest przede wszystkim cena kapsułek. Są dość drogie. Zwłaszcza w porównaniu do całego urządzenia. Ponadto nie są korzystne dla środowiska. Dobrą alternatywą są kapsułki wielokrotnego użytku. Dzięki nim można zmniejszyć ilość generowanych odpadów.

Inne sposoby parzenia kawy

Na rynku dostępne są też inne urządzenie do parzenia kawy np. kawiarki, AeroPress, Chemex, czy Drip. Są one niewielkie i również dość funkcjonalne. Różnią się jednak od ekspresów przede wszystkim tym, że wymagają większego zaangażowania i wiedzy użytkownika. Czas parzenia często jest dłuższy i nie można przyrządzić napojów z dodatkiem mleka. Takie urządzenia doskonale nadają się dla osób niezabieganych lub sporadycznie pijących kawę.

Miejsce dla ekspresu do kawy

Udając się do sklepu lub przeglądając oferty w sieci, tylko nieliczni przywiązują wagę do tego, gdzie w ich kuchni zostanie umieszczony ekspres do kawy. Choć może nie mieć to dla Ciebie większego znaczenia podczas zakupów, to kiedy urządzenie pojawi się już w domu, szybko może się to zmienić. Zwłaszcza, jeśli masz niewielką kuchnią, a sporych rozmiarów ekspres dodatkowo niepotrzebnie będzie ją jeszcze zapełniał. Zresztą dziś wiele osób ceni sobie nie tylko funkcjonalność kuchni, ale też jej estetykę. Najmniejszy jest ekspres kapsułkowy i prezentuje się bardzo elegancko. Wstawienie go do małej kuchni nie będzie powodowało wrażenia jej zagracenia. W niewielkich pomieszczeniach dobrze sprawdzą się też ekspresy automatyczne, ale pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę umiejscowienie pojemnika na wodę. Znacznie lepszy będzie ten ze zbiornikiem z boku urządzenia i wysuwany do przodu niż taki otwierany od góry lub z pojemnikiem na tylnej części obudowy. Musisz też wiedzieć, że producenci oferują również ekspresy przeznaczone do zabudowy. Choć w Polsce nie są zbyt popularne ze względu na wysoką cenę. Jednak ich zaletą jest to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, a kabel jest ukryty, więc nie psuje efektu wizualnego całej kuchni. Natomiast ekspresy wolnostojące są wybierane znacznie częściej. Można ustawić je w dowolnym miejscu i co istotne są dużo tańsze od tych do zabudowy.

Rodzaj kawy

Rodzaj kawy to kluczowy aspekt przy wyborze ekspresu. Szczególnie, jeśli Twój wybór padnie na automatyczne urządzenie. Dziś producenci chcą wyjść naprzeciw potrzebom przyszłych użytkowników i starają się dać im dostęp do jak największej ilości funkcji. Jednak dla Ciebie może być to dość problematyczne. Zwłaszcza, gdy będziesz wybierać pierwszy ekspres. Ciśnieniowy ekspres umożliwia przygotowanie m.in.: espresso, cappuccino, doppio, macchiato, latte macchiato americano, czy też kawę z mlekiem. Jeśli preferujesz jedynie małą czarną z samego rana, to dobrą opcją będzie dla Ciebie ekspres przelewowy. Natomiast, gdy lubisz eksperymentować ze smakiem kawy i chcesz co jakiś czas wypić ją z pianką, to niezbędny będzie ekspres ciśnieniowy.

Ekspres do kawy z młynkiem

Wielbiciele kawy twierdzą, że najlepszy ekspres musi być wyposażony w młynek. Są całkowicie przekonani, że napój ze świeżo zmielonych ziaren smakuje najbardziej. Zresztą nie można temu twierdzeniu zaprzeczyć i łatwo wyobrazić sobie smak i aromat kawy parzonej każdego ranka. Choć ziarna można zmielić samemu, to często nie ma na to czasu lub ochoty. Jeżeli jesteś tego samego zdania, to nie pozostaje Ci nic innego, jak kupno ekspresu z młynkiem. Do wyboru masz następujące opcje:

 • Młynek żarnowy.
 • Młynek udarowy.

Możesz też wybrać materiał wykonania. Dostępne są młynki ceramiczne i stalowe.

Młynek żarnowy czy udarowy?

Żarnowy młynek jest najczęściej montowany w ekspresach. Swoją nazwę zawdzięcza sposobowi mielenia kawy. W mechanizmie wykorzystywane są żarna, które podczas obrotu rozdrabniają ziarna kawy. Natomiast młynek udarowy do tego procesu używa noży. Jego minusem jest to, że w trakcie mielenia ziaren wytwarzana jest wysoka temperatura, co powoduje gorzki smak napoju. Poza tym działa wolniej niż żarnowy i mniej efektowniej. Jak widać, przewaga żarnowego młynka jest spora, więc ostateczny wybór jest prosty. Pozostaje jeszcze kwestia materiału wykonania młynka.

Młynek ceramiczny czy stalowy?

Młynek stalowy ma swoje zalety i wady. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim odporność na uszkodzenia oraz trwałość. Przy odpowiedniej konserwacji może Ci posłużyć nawet przez wiele lat. Zastosowanie stalowego młynka sprawia, że podczas pracy urządzenia nie pojawia się pył, który może powodować gorzki smak napoju. Największą wadą tego rozwiązania jest głośna praca ekspresu. Z kolei młynek ceramiczny najczęściej swoje zastosowanie znajduje w ekspresach automatycznych. Cechuje go głównie cicha i szybka praca. Co ważne, młynek nie nagrzewa się i tym samym nie zmienia smaku kawy. Kolejną istotną zaletą jest możliwość regulacji poziomu rozdrabniania ziaren. W większości modeli ze stalowym młynkiem także jest taka opcja. Minusem ceramicznego jest ryzyko uszkodzenia, jeżeli do ekspresu dostanie się do niego twardy element.

Szybkość pracy i pojemność urządzenia

Te czynniki będą miały ogromne znaczenie dla osób, które nie lubią czekać na poranną kawę lub często odwiedzają ich goście również uwielbiający jej smak. W zależności od rodzaju urządzenia musisz zwrócić uwagę na pojemność pojemnika na wodę i ziarna (ekspres przelewowy) oraz ilość filiżanek kawy przygotowywanych jednorazowo (ekspres ciśnieniowy). Pojemność w przypadku urządzeń przelewowych jest dość istotna, ponieważ przygotowanie kawy jest nieco dłuższe. Optymalna wielkość pojemnika to 1,2 do 1,5 litra. Szybkość pracy każdego urządzenia jest inna. Dla osób żyjących w ciągłym biegu najlepsze będą te, umożliwiające zaparzenie napoju w jak najkrótszym czasie. Natomiast przy większej liczbie użytkowników przygotowujące kilka filiżanek kawy jednocześnie.

Funkcja regulacji mocy kawy

Choć większość z nas rano potrzebuje odpowiedniej dawki kofeiny, to w ciągu dnia nie zawsze mocny napój jest dla nas korzystny. Dlatego, jeżeli lubisz co jakiś czas wypić kawę z mlekiem lub zwyczajnie słabszą, to przyda Ci się ekspres z możliwością regulacji jej mocy. W większości modeli ta opcja połączona jest z automatycznym zapisywaniem naszych wyborów, co pozwala Ci do nich wracać w dowolnym momencie. Z tym że pamiętaj, że ta funkcja przyda Ci się wyłącznie, jeżeli chcesz pić nie tylko czarną kawę. W innym przypadku zapłacisz więcej, a dodatkowe udogodnienie będzie po prostu bezużyteczne.

System spieniania mleka

Jest to kolejny czynnik zależny od tego, jaką kawę lubisz. Jeżeli nie wyobrażasz jej sobie bez dodatku mleka, to taki system jest niezbędny. Mając w domu taki ekspres, przygotowanie kaw mlecznych będzie czystą przyjemnością. Często w sklepach można również spotkać modele z dyszami spieniającymi, regulacją emisji pary wodnej lub pojemnikiem na mleko. Dostęp do takiego zbiornika jest bardzo korzystny, ponieważ mleko jest schładzane i tym samym dłużej świeże. Podobnie jak regulacja mocy, jest to opcja dla osób, które preferują dodatki do kawy. Tę kwestię warto przemyśleć również na etapie wyboru ekspresu.

Moc ekspresu

Moc ekspresu wyrażana jest w watach. Każdy producent powinien zamieścić tego typu informacje w ogłoszeniu i na opakowaniu urządzenia. Wskazana wartość pokazuje, z jaką siłą nagrzewa się grzałka w ekspresie. Jest to dobra chwila, aby wspomnieć, że z reguły występują dwa rodzaje grzania wody. Mianowicie przy pomocy bojlera lub termobloku. Pierwsze rozwiązanie jest dość klasyczne. Woda nagrzewa się w zbiorniku. Natomiast termoblok działa na zasadzie podobnej do piecyka przepływowego. Woda nie jest gromadzona, a nagrzewa się dopiero po przelaniu do obiegu. Oba systemy grzewcze mogą być skuteczne, o ile mają odpowiednią moc. Im będzie wyższa, tym szybciej będzie można skorzystać z ekspresu. Poza tym temperatura podczas parzenia kawy będzie stabilniejsza. Niezależnie od mocy, musisz pamiętać o tym, że sprzęt będzie gotowe do pracy dopiero po całkowitym nagrzaniu. Jeżeli rozpoczniesz proces parzenia kawy zbyt szybko, to straci ona cały swój smak i konsystencję.

Wygląd i wielkość ekspresu

Dobry ekspres do kawy przede wszystkim powinien być funkcjonalny, ale nie zaszkodzi, jeżeli będzie miał też odpowiednią wielkość i prezencję. Chociaż już wcześniej wspomniano o miejscu w kuchni, to koniecznie trzeba sprawdzić, czy ekspres zmieści się na blacie i nie będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach. Warto mieć na uwadze, że zbyt duży sprzęt będzie zwyczajnie przeszkadzał w gotowaniu i sprzątaniu. Zresztą na blacie większość z nas trzyma różne niezbędne akcesoria. Drugim ważnym czynnikiem jest dostęp do pojemnika na wodę. Niekiedy nieprzemyślany zakup powoduje, że trzeba wysuwać cały ekspres, żeby uzupełnić wodę, ponieważ dostęp do zbiornika jest znacznie ograniczony, co przy częstym użytkowaniu może być dość frustrujące. Kiedy będziesz mieć do wyboru kilka modeli, dobrze jest wybrać ekspres, który będzie pasował do wystroju kuchni. Skoro producenci postanowili dać nam szeroką gamę produktów, to czemu z tego nie skorzystać?

Ciśnienie ekspresu

Choć tak kwestia dotyczy wyłącznie ekspresów ciśnieniowych, to nie można jej pominąć. Siła ciśnienia, czyli moc pompy wyrażana jest w barach. Im będzie ich więcej, tym ciśnienie będzie silniejsze. Jest to o tyle ważne, że od ilości bardzo w dużej mierze zależne jest to, jaką kawę będzie można przygotować. Choć do niektórych rodzajów np. espresso wystarczy zaledwie 9 barów, to ekspresy mające pompę o takiej mocy traktowane są już jako przestarzałe i mało wydajne. Optymalna ilość barów to od 12 do 15.

Jak wybrać ekspres łatwy w utrzymaniu czystości?

Żywotność i działanie ekspresu zależne jest nie tylko od jego jakości, ale też odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Mówiąc wprost, trzeba utrzymać go w czystości. W przypadku niektórych urządzeń nie jest to łatwe zadanie, ponieważ elementy ciężko jest zdemontować i dokładnie wyczyścić. Jeśli zdecydujesz się prosty model ekspresu, to przed zakupem koniecznie sprawdź, czy nie będziesz mieć problemu z demontażem zbiornika na mleko oraz bloku zaparzającego. Nowsze wersje mają opcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Kiedy nie masz czasu na to, aby utrzymywać ekspres w czystości lub używa go więcej osób i nie jesteś w stanie skontrolować, ile kaw zostało zrobionych, to będzie dla Ciebie wygodne rozwiązanie. Wszak zdarza Ci się zapominać o takich sprawach zapominać, to z całą pewnością pomocna będzie funkcja komunikacyjna informująca o konieczności czyszczenia.

Energooszczędność i dbałość o budżet domowy

Nawet, jeśli zdecydujesz się kupić ekspres stosunkowo tani, to wiedz, że nie będzie to mały wydatek. Jednak jest to inwestycja na długie lata. Zwróci się znacznie szybciej, kiedy wybierzesz model energooszczędny. Dziś na szczęście świadomość na temat oszczędzania i dbałości o środowisko jest coraz większa, dlatego producenci coraz częściej mają w swojej ofercie produkty pozwalające na mniejszą eksploatację energii elektrycznej. W tym celu warto zakupić ekspres, który posiada funkcję automatycznego wyłączania po zakończonej pracy. Coraz więcej modeli jest w nią wyposażona.

Ekspres podłączony do lodówki – przesada czy wygoda?

Innowacyjnym pomysłem wśród producentów ekspresów do kawy jest ich integracja z lodówką. Choć może Ci się wydawać to dość ekstrawaganckie, to niezaprzeczalnie jest to bardzo wygodne. Jeżeli wybierzesz taki model, nie musisz przejmować się pojemnikiem na mleko, ani go czyścić, ani uzupełniać. Brzmi dobrze prawda? Twoim jedynym zadaniem będzie wstawienie mleka i podłączenie rurki, przez którą będzie pobierane. Z tym że warunkiem jest umieszczenie ekspresu w pobliżu lodówki.

Ekspres do kawy sterowany telefonem

Sterowanie ekspresem przy pomocy telefonu to kolejny ciekawy pomysł. Świeżo zmielona kawa może na Ciebie czekać, nawet, gdy jeszcze leżysz w łóżku i próbujesz zmotywować się do wstania. Wystarczy, że sięgniesz po swojego smartfona i skorzystasz z aplikacji kompatybilnej z ekspresem, która łączy się z nim przy pomocy Bluetooth. Z praktycznie każdego miejsca w domu możesz zlecić przygotowanie ulubionej kawy. Co ciekawe, w wielu aplikacjach możliwe jest tworzenie własnych przepisów na napoje i ustalenie kolejności dodawania składników. Kiedy zostaną zapisane, można wykorzystywać je później.

Przydatne akcesoria do ekspresu do kawy

Wybierając ekspres do parzenie aromatycznej kawy, niekoniecznie musisz kierować się tym, co znajduje się w zestawie. Większą część akcesoriów można bowiem dokupić oddzielnie. Należą do nich:

 • Młynek do kawy ziarnistej.
 • Spieniacze do mleka.
 • Kawa i napoje w kapsułkach.
 • Chłodziarki do mleka.
 • Akcesoria do czyszczenia.

Musisz wiedzieć, że w niektórych ekspresach możesz przyrządzać również herbatę lub gorącą czekoladą. Jeśli preferujesz także te napoje w swoim menu, to rozważ zakup z taką właśnie funkcją.

Ranking ekspresów do kawy z młynkiem

Po przeczytaniu powyższych informacji, nie powinny pojawić się już żadne wątpliwości. Nie można zaprzeczyć, że do użytku domowego najlepiej sprawdzi się ekspres ciśnieniowy z młynkiem. Dla wielu osób nie ma większego znaczenia materiał wykonania młynka, ale przy małych dzieciach lepiej wybrać ceramiczny. Jednak, jeśli dobrze zadbasz o sprzęt od samego początku, to oba będą służyły Ci przez następne lata. Ze względu na szeroką ofertę od różnych producentów powstał ranking ekspresów z młynkiem, aby ułatwić Ci podjęcie ostatecznej decyzji. W tym rankingu możesz zapoznać się z trzema najbardziej interesującymi modelami i by może któryś z nich przypadnie Ci do gustu. Celem tego zestawienia jest pomoc w znalezieniu ekspresu, który będzie odpowiedzialny za parzenie idealnej kawy. O to ranking 2022.

Ekspres Philips 3200 LatteGo Premium EP3241/50 Czarny

Ranking top 3 rozpoczyna marka Philips. Co wyróżnia ten model? Przede wszystkim intuicyjny panel sterowania. Wszystkie opcje wybierane są przy pomocy przycisków zamieszczonych na przedniej części obudowy. Dzięki niemu możesz przygotować pięć rodzajów kaw: espresso, americano, cappuccino, latte macchiato bądź czarną i dopasować ich moc. Wyłącznie od Ciebie zależy ile kawy i mleka trafi do Twojej filiżanki. Urządzenie zapamięta Twój wybór i przy kolejnym parzeniu, nie musisz zmieniać ustawień. Ceramiczny młynek sprawia, że każda porcja napoju ma smak i aromat na najwyższym poziomie, a to jest przecież najważniejsze. Spienione mleko otrzymasz przez funkcję LatteGo. Ekspres posiada też filtr AquaClean odpowiadający za oczyszczanie i zapobieganie powstawania kamienia. Moc to 1500 W, a ciśnienie 15 barów. Z powyższego tekstu już wiesz, że są to bardzo dobre parametry świadczące o szybkiej i wydajnej pracy. Użytkownicy, którzy zdecydowali się kupić ten ekspres, twierdzą, że jest wart uwagi ze względu na: szybkość pracy i parzenia, 5 napojów, jakość wykonania, wygląd, prostą obsługę, dobrą kawę, niewielki rozmiar oraz samooczyszczanie po każdym użyciu.

https://www.ceneo.pl/78869130

Ekspres De’Longhi ECAM 370.70.SB Dinamica Plus

Ekspres marki De’Longhi to prawdziwy hit! Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to maszyna, w której po prostu można się zakochać. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że każda kolejna filiżanka kawy smakuje jeszcze lepiej. Dotykowy i intuicyjny panel sterowania nie tylko ułatwia obsługę, ale też nadaje ekspresowi nietuzinkowego wyglądu. Zresztą całe urządzenie bardzo dobrze się prezentuje, co niewątpliwie jest ogromną zaletą. Jednak dla kupującego największe znaczenie ma funkcjonalność, a jej również nie zabrakło. Unikalne rozwiązanie Smart One Touch ułatwia korzystanie z ekspresu, ponieważ ulubione pozycje napojów znajdują się na szczycie listy. Nie musisz więc daleko szukać, aby jak najszybciej napić się smacznej kawy takiej, jaką lubisz najbardziej. 19 barów zapewnia doskonałe ciśnienie, które pozwala zachować zapach i smak. Stalowy żarnowy młynek umożliwia zmielenie ziaren kawy w wybranym przez Ciebie stopniu. Do dyspozycji masz aż 13 poziomów regulacji. Może również użyć kawy mielonej. Co ważne, ekspres ma także regulowaną wysokość adaptera do kawy do 13,5 cm. Pozytywne opinie dotyczą: ceny, ilości opcji, łatwej obsługi, intuicyjności, cichej pracy, oraz zapisywania przepisów i preferencji.

https://www.ceneo.pl/128701270

Ekspres Saeco Rl9840/01 Czarny

Ranking najlepszych ekspresów do kawy zamyka marka Saeco. Ten model doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i niewielkim biurze, czy barze. Styl i elegancja to słowa idealnie go opisujące. Mimo małych rozmiarów maszyna ma duże zbiorniki na ziarna i wodę. Gabaryty umożliwiają wstawienie ekspresu nawet do kuchni z ograniczoną ilością miejsca. Wybierając ten model, zakres Twoich obowiązków dotyczy wyłącznie wyrzucenia fusów i uzupełniania wody, a o tej konieczności zostaniesz poinformowany komunikatem wyświetlonym na panelu sterowania. Zresztą, kiedy zajdzie potrzeba odkamieniania na ekranie również pojawi się odpowiednia informacja. Automatyczny ekspres do kawy marki Saeco ma moc aż 1850 watów i siłę ciśnienia 15 barów. W tym modelu możliwe jest przyrządzenie dwóch filiżanek kawy jednocześnie. Użytkownicy docenili go za: jakość wykonania, łatwość i wygodę obsługi, trwałość oraz cichą pracę.

https://www.ceneo.pl/52211695

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy – podsumowanie

Jeżeli chcesz kupić ekspres do kawy, to pod uwagę musisz wziąć przede wszystkim własne preferencje. Powyższe informacje mają na celu pokazanie Ci, jak duże masz możliwości. Tani ekspres nie zawsze musi oznaczać słabą jakość. Istnieją modele, które mają przystępną cenę i jednocześnie dobrze sprawują się przez wiele lat. Przed ostatecznym wyborem dobrze jest zapoznać się z parametrami technicznymi oraz opiniami innych użytkowników. One pozwolą Ci wyciągnąć własne wnioski i wybrać najlepszy model.

 

Warto zobaczyć

La pavoni Ekspres kolbowy domus bar dmb z młynkiem - stal nierdzewna

La pavoni Ekspres kolbowy domus bar dmb z młynkiem - stal nierdzewna w sklepach od 2999 zł

2999 zł
sprawdź
Ekspres GRAEF Baronessa ES 902 (4001627011505)

Ekspres GRAEF Baronessa ES 902 (4001627011505) w sklepach od 3749,99 zł

3749,99 zł
sprawdź
Pozostałe rankingi
Ranking ekspresów do kawy Bosch

Ranking ekspresów do kawy Bosch

Szukasz ekspresu do kawy i zainteresowała Cię marka Bosch? Jednak nadal nie jesteś przekonany do zakupu? Jeżeli tak, to doskonale się składa, ponieważ tutaj możesz…

Ranking ekspresów przelewowych

Ranking ekspresów przelewowych

Chcesz kupić ekspres przelewowy i nie wiesz, który wybrać, a może nie masz pewności, czy właśnie taki model przyda Ci się w domu? Jeżeli tak,…

Ranking ekspresów do kawy do 200 zł

Ranking ekspresów do kawy do 200 zł

Dysponujesz budżetem 200 zł i chcesz przeznaczyć go ekspres do kawy? Zastanawiasz się, czy za taką kwotę uda Ci się kupić urządzenie spełniające Twoje oczekiwania?…

Ranking ekspresów ciśnieniowych

Ranking ekspresów ciśnieniowych

Szukasz ciśnieniowego ekspresu do kawy? Chcesz każdego dnia raczyć się aromatycznym napojem, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się dobry ekspres…

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking ekspresów do kawy z młynkiem pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.