Ranking ekspresów do kawy na kapsułki

Zastanawiasz się, czy ekspres kapsułkowy spełni Twoje oczekiwania i będziesz mógł cieszyć się pyszną kawą każdego dnia? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na ekspres kapsułkowy!

Można powiedzieć, że ekspresy kapsułkowe mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Prawda jest jednak taka, że gdyby nie cieszyły się zainteresowaniem konsumentów, to rynku nie pojawiałyby się coraz to nowsze modele z kolejnymi funkcjami. Od dawna wiadomo, że parzenie kawy to proces rytualny mający na celu wydobycie głębi smaku i aromatu. Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez przynajmniej jednej filiżanki pysznego napoju, ale nie każdy ma czas na jego przygotowywanie. Nie można zaprzeczyć, że obecnie człowiek bardzo często żyje w biegu, pijąc kawę w pośpiechu w domu lub pracy. Dlatego nierzadko do głowy przychodzi myśl, że może warto kupić ekspres, który ułatwi nam zadanie. Niestety dość szybko okazuje się, że zakup takiego urządzenia znacząco przekracza nasz budżet, a gdyby tak bliżej poznać ekspres kapsułkowy? O tym, jak działa, czym się charakteryzuje, jakie ma wady i zalety oraz które modele są warte uwagi, przeczytasz w tym tekście!

Ranking ekspresów do kawy na kapsułki

Ekspres kapsułkowy – co to właściwie jest?

Dla jednych ekspres kapsułkowy jest spełnieniem marzeń, a dla innych zbędnym wydatkiem. Opinii jest tyle samo, co osób choć trochę zaznajomionych z tym tematem. Niezaprzeczalnie kawa z ekspresu smakuje znacznie lepiej niż ta zalana gorącą wodą z czajnika, ale do przygotowywania aromatycznych kaw głównie sprawdzają się urządzenia ciśnieniowe. Z tym że są one stosunkowo drogie i nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup. Alternatywą są ekspresy kapsułkowe. Nie dość, że można je kupić za niewielką kwotę, to parzenie kawy przebiega bardzo szybko. Wystarczy włożyć kapsułkę, uruchomić ekspres i po kilkudziesięciu sekundach raczyć się kawą. Jest to jedna z zasadniczych cech, która przemawia na korzyść ekspresu kapsułkowego.

Ekspres kapsułkowy – na jakiej zasadzie działa?

Ekspres kapsułkowy jest urządzeniem automatycznym, który działa na stosunkowo prostej zasadzie. Kawa pochodzi ze specjalnie przygotowanych kapsułek zamkniętych próżniowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu napój zachowuje swój smak i aromat. Wbrew powszechnym opiniom tak zaparzona kawa wcale nie musi być gorszej jakości. Taka kapsułka musi trafić do przeznaczonego do tego celu pojemnika, a następnie należy uruchomić urządzenie. Większość producentów oferuje konsumentom różny rodzaj kawy. Można przygotować nie tylko małą czarną, ale też latte macchiato, gorącą czekoladę, czy cappuccino. Niektóre ekspresy umożliwiają również parzenie herbaty, czy napojów na bazie mleka.

Zakup kapsułek do ekspresu kapsułkowego

Wybierając ekspres kapsułkowy, szczególną uwagę trzeba zwrócić na same kapsułki. Do większości urządzeń konieczny jest zakup pochodzących od danego producenta, ponieważ inne zwyczajnie nie będą pasować. Będę się bowiem różnić kształtem, rozmiarem, zastosowaną technologią lub obsługą urządzenia. Z drugiej strony do najpopularniejszych modeli można kupić zamienne kapsułki. Co ważne, na rynku dostępne są kapsułki oferujące różny rodzaj kawy, herbaty i innych napojów, więc wybór jest ogromny. Niestety nowe smaki pojawiają się dość rzadko, co sprawia, że kupując ekspres kapsułkowy, należy pamiętać, że ich smaku nie będzie można zmienić w najbliższym czasie. Ciekawym rozwiązaniem jest wcześniejsze spróbowanie kawy na kapsułki. Znani producenci często w ramach akcji marketingowej oferują potencjalnym klientom poczęstunek. Z reguły z taką sytuacją można się spotkać w pobliżu salonu sprzedażowego. Poza tym możliwe, że ktoś z naszych znajomych ma interesujący nas model ekspresu kapsułkowego i zechce poczęstować napojem. Początkowym zamysłem producentów było zatrzymanie na dłużej przy sobie klientów i dlatego kapsułki pasują do konkretnych modeli. Jednak nie docenili pomysłowości konsumentów, którzy bardzo szybko obeszli narzucone normy. Jednym ze sposobów na niekupowanie kolejnych kapsułek było napełnianie zużytych mieloną kawą i zabezpieczanie ich folią aluminiową. W związku z tym producenci ekspresów chcąc zaspokoić potrzeby kupujących, ciągle szukają innowacyjnych rozwiązań.

Ekspresy kapsułkowe i ich zalety

Ekspres kapsułkowy to temat, który cały czas wzbudza wiele kontrowersji. Użytkownicy za wszelką cenę starają się pokazać urządzenie od jak najlepszej strony, a przeciwnicy wskazać największe wady. Jakby nie patrzeć, nie jest idealne i ma także swoje minusy, ale plusy zdecydowanie nad nimi górują. Za moment poznasz najważniejsze zalety, które być może pomogą ci wybrać najlepszy ekspres kapsułkowy.

Niska cena

Bardzo często przed zakupem danego urządzenia potencjalny nabywca określa budżet, który może przeznaczyć właśnie na ten cel. Ekspresy kapsułkowe to niewątpliwie najtańszy rodzaj. Ceny rozpoczynają się już od około 200 zł, co stanowi mniej więcej 10% wartości, gdyby nasz wybór padł np. na ekspres ciśnieniowy lub kolbowy. Na szczęście niska cena nie jest jednoznaczna ze słabszej jakości kawą. W dużej mierze jej smak i aromat zależny jest od wybranego producenta i kapsułek.

Mały rozmiar

Jesteś posiadaczem małej kuchni? To musisz uwzględnić również rozmiar urządzenia. Ekspres na kapsułki zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu spokojnie może postawić go na blacie kuchennym, a nie będzie on Ci przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu, gotowaniu i sprzątaniu. W razie potrzeby bez żadnego problemu możesz też przenieść ekspres i przestawić go w dowolne miejsce.

Różny rodzaj kawy

Jedną z największych zalet ekspresu na kapsułki jest dostęp do różnego rodzaju kawy. Jeśli chętnie próbujesz nowe smaki, nie masz jeszcze ulubionego napoju lub z urządzenia będzie korzystać więcej osób, to jest to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Jeszcze całkiem niedawno w ofercie producentów można było znaleźć zaledwie kilka smaków kawy. Obecnie asortyment jest o wiele bardziej rozszerzony, a konsumencie mają dostęp do nawet kilkudziesięciu rodzajów kawy. Co ciekawe, nie są one zbliżone do tanich mieszanek, które można kupić w każdym sklepie spożywczym i zalać gorącą wodą z czajnika. Kawa w kapsułkach jest inspirowana smakiem tej podawanej w Peru lub Meksyku.

Łatwość obsługi

Kolejną istotną cechą charakterystyczną dla ekspresu na kapsułki jest łatwość obsługi, z którą poradziłoby sobie nawet dziecko. Przy parzeniu kawy działanie użytkownika ogranicza się do jedynie czterech czynności. Mianowicie: skontrolowanie poziomu wody w pojemniku, włożenie kapsułki, podstawienie ulubionego naczynia i uruchomienie urządzenia. Korzystanie z ekspresu na kapsułki nie wymaga specjalistycznej wiedzy, czy mielenia ziaren. Ulubiona kawa może ogrzewać nasze dłonie już po kilkudziesięciu sekundach.

Ekspres na kapsułki i jego wady

Jak wspomniano wcześniej, ekspres kapsułkowy jak każdy inny ma również swoje wady. Nie można o nich zapominać, kiedy chcesz kupić właśnie ten typ ekspresu, ponieważ gdy już pojawi się w domu, to może się okazać, że nie spełnia Twoich oczekiwań. Problem dotyczy przede wszystkim samych kapsułek. Zresztą jeden z tych aspektów został już poruszony. Tylko w nielicznych przypadkach można używać zamiennych kapsułek do wybranego modelu, co równocześnie prowadzi do drugiej wady, czyli ceny. Przy każdym parzeniu kawy trzeba wymienić kapsułkę. Nie będzie to szczególnie odczuwalne dla Twojego portfela, jeżeli pijesz jedną filiżankę kawy dziennie lub od czasu do czasu. Natomiast, gdy jesteś prawdziwym kawoszem i nie wyobrażasz sobie dnia bez kilka porcji kofeiny, to koszt zakupu kapsułek może znacząco obciążyć budżet domowy.

Najlepszy ekspres kapsułkowy do kawy, czyli jakie parametry mają znaczenie?

Niezależnie od tego, czy przeglądasz kapsułkowe ekspresy w sieci, czy też w sklepie stacjonarnym, może Ci się wydawać, że wszystkie z nich na pierwszy rzut oka się do siebie łudząco podobne. Rzeczywiście można odnieść takie wrażenie. Zwłaszcza gdy oglądasz modele od jednego producenta, ale poza samym wyglądem bardzo duże znaczenie mają różne parametry technicznego danego urządzenia. Wybierając ekspres na kapsułki, koniecznie trzeba bliżej się im przyjrzeć, ponieważ mogą mieć wpływ na proces parzenia kawy, jej smak oraz funkcjonalność i łatwość obsługi.

Ekspres na kapsułki – ciśnienie

Do przygotowywania kawy w ekspresie kapsułkowym wykorzystywane jest ciśnienie. Wbudowana pompa zasysa wodę ze zbiornika i przepompowuje ją przez urządzenie. Jednostką ciśnienia jest bar, a im wyższe ono będzie, tym lepiej. Espresso, czyli mała czarna potrzebuje zaledwie 9 barów, ale dziś taka ich ilość jest rzadko spotykana. Ekspresy na kapsułki o takim ciśnieniu zostały zastąpione lepszymi mającymi do 12 do 15 barów.

Ekspres kapsułkowy – moc

Moc podobnie jak ciśnienie odpowiedzialna jest za szybkość parzenia kawy. Dlatego również tutaj sprawdza się zasada, że moc powinna być dość wysoka. Umownie przyjęto, że opcjonalnie powinna wynosić minimum 1000 wat. Z tym że najlepsze urządzenia umożliwiają błyskawiczne parzenie kawy przy mocy 1500 wat.

Ekspres na kapsułki – pojemność zbiornika na wodę

Pojemność zbiornika na wodę zależna jest głównie od ilości kawy przyrządzanej w danym okresie. Jeżeli planujesz korzystać z ekspresu samodzielnie lub tylko z drugą osobą, to nie musisz mieć dużego zbiornika. W zupełności wystarczy Ci taki o pojemności około 0,5 litra. W sytuacji, gdy ekspres na kapsułki ma służyć większej ilości osób, to lepiej zaopatrzyć się w zbiornik mieszczący przynajmniej 1 litr.

Ekspres na kapsułki – łatwość czyszczenia

Wyjmowana tacka ociekowa, zbiornik na wodę oraz zbiornik na wodę powinny być łatwo zdejmowalne i montowane ponownie. Niestety wiele osób nie zwraca uwagi na ten aspekt, a ma on istotne znaczenie dla utrzymania czystości. Ekspres na kapsułki będzie bardziej żywotny nawet przy częstej eksploatacji, jeżeli zadbasz o jego higienę. Nie dotyczy to wyłącznie czyszczenia, ale także odkamieniania. Warto też sprawdzić, czy wybrany model wymaga zakupu specjalnego preparatu czyszczącego. W wielu urządzaniach wystarczy zastosować kapsułkę serwisową i ustawić odpowiedni program.

Ekspres kapsułkowy do kawy – funkcje dodatkowe

Duża różnorodność kapsułek i parametry techniczne to nie jedyne czynniki, którymi można kierować się podczas zakupu ekspresu. Równie istotne są dodatkowe funkcje. Choć nie wszystkie z nich zawsze są wykorzystywane, to niektóre mogą być pomocne podczas parzenia kawy lub przy zabiegach pielęgnacyjnych urządzenia. Przed zakupem zastanów się, które z nich są dla Ciebie obowiązkowe, a które zbędne. Tym sposobem uda Ci się ograniczyć ilość modeli branych pod uwagę. Chociaż każdy użytkownik może mieć inne preferencje i oczekiwania, to jest kilka opcji godnych zainteresowania.

Automatyczne czyszczenie i odkamienianie

Jeżeli nie przepadasz za częstym i czasochłonnym sprzątaniem lub zdarza Ci się zapominać o niektórych obowiązkach, to ta funkcja pomoże zadbać o czystość urządzenia. Pamiętaj jednak, że nie jest to zastępstwo za okresowe czyszczenie i odkamienianie. Funkcja ma zminimalizować ryzyko osadzania się kamienia oraz zanieczyszczeń. Moment czyszczenia jest automatyczny, co oznacza, że ekspres na kapsułki uruchomi się sam. W zależności od modelu, który wybierzesz, czyszczenia może odbywać się przed lub po uruchomieniu albo po zaparzeniu kawy.

Automatyczne wyłączanie

Automatyczne wyłączanie następuje po parzeniu kawy lub określonego czasu bezczynności ekspresu do kawy. Jest to bardzo ciekawa opcja, ponieważ dzięki niej można zaoszczędzić energię elektryczną tzw. tryb eco i jednocześnie zmniejszyć wysokość rachunków. Automatyczne wyłączanie to doskonałe rozwiązanie dla osób zapominalskich i żyjących w ciągłym biegu.

Przygotowanie zimnych napojów

Chociaż praktycznie wszyscy kochają kawę, to kiedy na dworze doskwierają upały, chętniej sięgają po zimne napoje. Dlaczego więc nie przygotowywać ich w ekspresie, zamiast kupować gotowe lub kolejne urządzenie? Mrożona kawa lub herbata będzie świetnie smakować przy gorącej aurze panującej na zewnątrz.

Regulacja mocy kawy

Ta funkcja nie jest potrzebna, jeśli z urządzenia korzystać będzie jedna osoba lub dwie zgodne co do smaku kawy. Natomiast gdy ekspres kapsułkowy ma służyć większej ilości domownikom bądź pracownikom, to regulacja mocy kawy będzie niezbędna. Odmienne preferencje użytkowników zostaną zaspokojone bez konieczności kupowania dodatkowego urządzenia.

Ruchoma podstawka

Latte macchiato wolisz pić w filiżance, a espresso w dużym kubku? Umożliwi Ci to właśnie ruchoma podstawka. Opcja jest również przydatna, jeżeli z urządzenia będzie korzystać więcej osób o różnych wymaganiach.

Sygnały dźwiękowe

Kapsułkowy ekspres do kawy może poinformować Cię o tym, że koniecznie trzeba zwiększyć ilość wody, czy wyczyścić urządzenie. Jest to kolejna dodatkowa opcja, która przyda się przy większej liczbie użytkowników lub osobach zapominalskich. Inna równie ciekawa to tryb czuwania. Ekspres przejdzie w niego po pewnym czasie bezczynności, więc nie trzeba go będzie osobiście wyłączać.

Regulacja ilości zaparzanej kawy

Regulacja ilości zaparzanej kawy jest w pewnym sensie związana z ruchomą podstawką. Głównym przeznaczeniem tej funkcji jest możliwość wyboru określonej wielkości kawy. Niezależenie od tego, czy aktualnie masz ochotę na niewielką filiżankę, czy też pojemny kubek.

Spienianie mleka

Spienianie mleka przyda Ci się, jeśli lubisz mleczny rodzaj kawy bądź chętnie piją ją inni użytkownicy. Niestety większa część ekspresów na kapsułki nie posiada tej opcji. Co prawda mogą ją zastąpić kapsułki z dodatkiem mleka, ale ich użycie nie daje takich samych efektów i smaku. Jeżeli kapsułkowy ekspres do kawy nie ma wmontowanej dyszy odpowiedzialnej za spienianie mleka, to na jego zakup raczej powinny zdecydować się wielbiciele espresso.

Zużyte kapsułki a wpływ na środowisko

Już od dobrych kilku lat w Polsce kapsułkowe ekspresy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Z czasem jednak statystki pokazały, że zużyte kapsułki znacząco podniosły ilość produkowanych odpadów w gospodarstwach domowych. Tym samym ekolodzy zauważyli, że ten typ ekspresu ma negatywny wpływ na środowisko. Co ciekawe, w żadnym państwie europejskim nie ma obowiązku wprowadzenia systemu recyklingowego, ponieważ kapsułki nie podlegają pod kategorię opakowań. W Niemczech podjęto więc radykalną decyzję. Instytucje publiczne mają całkowity zakaz kupowania ekspresów kapsułkowych, jak i samych kapsułek. Rozporządzenie ma na celu ograniczenie ilości odpadów komunalnych. Na szczęście w naszym kraju na razie nic nie zapowiada podobnych zakazów, ale przecież problem nie zniknął, a sprawa nie miałaby prawa bytu, gdyby za zużyte kapsułki wzięli odpowiedzialność producenci. Dwóch z nich podjęło się wyzwania. Mowa tutaj o Nespresso, które swoim klientom udostępniło ponad 100 000 punktów odbioru na całym świecie, a także usługi pocztowe i kurierskie. Natomiast Dolce Gusto oferuje konsumentom darmową torbę, którą można nabyć podczas zakupów. Po jej wypełnieniu wystarczy zamówić kuriera, który z wprost z naszego domu zabierze torbę. Jednak Dolce Gusto zaznacza, że w opakowaniu zmieszczą się 64 kapsułki, ale mogą do niego trafić wyłącznie te pochodzące od producenta. Klient nie musi czekać, aż torba będzie maksymalnie wypełniona, zużyte kapsułki można oddać w dowolnym momencie. Zarówno te pochodzące od Dolce Gusto, jak i Nespresso wykonane są z aluminium, co umożliwia powtórne poddawane recyklingowi tak naprawdę bez przerwy.

Czy warto kupić ekspres kapsułkowy?

Jak już wiesz, ekspres do kawy na kapsułki ma swoje wady i zalety, a więc nikt nie podejmie za Ciebie decyzji, czy warto go kupić. Musisz nie tylko poznać parametry techniczne, funkcje dodatkowe, czy cenę za kapsułki, ale przede wszystkim rozważyć, czy ten typ ekspresu będzie dla Ciebie odpowiedni. W tym przypadku nie masz co liczyć na kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Uwzględnij też fakt, że przy licznej rodzinie koszt kapsułek może być zwyczajnie nieopłacalny. W takiej sytuacji warto przeanalizować łączne wydatki i zastanowić się, czy lepiej nie sprawdzi się automatyczny ekspres. Pamiętaj, że urządzenie ma Ci służyć przez przynajmniej kilka kolejnych lat, a raczej nie będzie Ci odpowiadać bezsensowne wydanie pieniędzy. Dlatego zastanów się, czego w rzeczywistość będziesz oczekiwać od urządzenia. Jeżeli zależy Ci na niskiej cenie, szybkim procesie parzenia kawy i różnorodności, to ekspres do kawy na kapsułki będzie dla Ciebie idealny.

Ile kosztuje ekspres do kawy na kapsułki?

Ceny ekspresów do kawy na kapsułki są dość zróżnicowane, ale z pewnością tańsze niż inne rodzaje. Najtańsze modele można nabyć już za 200, czy nawet 100 zł. Na cenę droższych wpływ będą miały dostępne funkcje np. wbudowany spieniacz, czy regulacja ilości zaparzanej kawy. Takie modele mogą kosztować kilkaset złotych. Choć niewielka cena przekonuje do zakupu, to warto jeszcze mieć na uwadze koszt kapsułek. Za 10 sztuk zapłacisz kilkanaście złotych, co w skali tygodnia, czy dwóch nie będzie dla Ciebie dużym obciążeniem, ale gdy zostaną zużyte w ciągu 2-3 dni, to miesięczny koszt będzie dużo większy.

Jaki ekspres kapsułkowy kupić? Ranking najlepszych urządzeń

Zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy na kapsułki kupić? Szeroki asortyment utrudnia Ci zadanie? W takim razie powinieneś określić, na czym najbardziej Ci zależy i co stanowi dla Ciebie absolutne minimum. Poniżej możesz zapoznać się z trzema modelami od znanych producentów. Wybór padł na nie nieprzypadkowo. Na wyróżnienie zasłużyły sobie nie tylko przez wzgląd na dobre parametry i inne cechy, ale również pozytywne opinie dotychczasowych użytkowników. Koniecznie się z nimi zapoznaj, a może uda Ci się znaleźć najlepszy ekspres kapsułkowy dla siebie!

Ekspres kapsułkowy Bosch TAS1102

Ekspres do kawy marki Bosch pozwala przygotować pyszną kawę w dowolnym rozmiarze, dzięki regulowanej podstawce. Ulubiony napój możesz przyrządzić naciśnięciem jednego przycisku. Producent zapewnia szeroki wybór kapsułek. Do wyboru masz, chociażby: espresso, cappuccino, latte macchiato, gorącą czekoladę, czy herbatę. Bardzo istotne jest to, że ekspres do kawy Bosch wykorzystuje technologię Intellibrew, która umożliwia automatyczny dobór optymalnej temperatury, ilość wody oraz czas parzenia. Nie bez znaczenia są też kompaktowe wymiary oraz estetyczny wygląd. Doskonale będzie się prezentował w niewielkiej kuchni, nie psując jednocześnie jej wystroju. Użytkownicy, którzy mają ten model, doceniają go głównie za: prostotę obsługi, wygląd, regulowaną podstawkę, cenę adekwatną do jakości oraz automatyczne wyłączanie.

https://www.ceneo.pl/100742058

Ekspres kapsułkowy De’Longhi Nespresso Vertuo Next ENV120.B Premium brązowy

Ekspres na kapsułki marki De’Longhi bez wątpienia musiał znaleźć się w tym zestawieniu. Zastosowana technologia Centrifusion powoduje, że kapsułka w ciągu jednej minuty obraca się aż 4000 razy, co skutkuje wydobycie z niej najgłębszego aromatu i smaku. Wszystkie kapsułki mają swój indywidualny kod kreskowy, który rozpoznawalny jest przez urządzenie i tym samym pozwala na dobranie odpowiedniej temperatury, ilości wody, parametry oraz prędkość obracania. System Vertuo na naszą kawę nakłada dużą warstwę cremy, co sprawia, że na dłużej zostaje zachowany jej smak, aromat oraz temperaturę. Skoro już wcześniej została poruszona kwestia ekologii, to musisz wiedzieć, że ten typ ekspresu w 54% został wykonany z materiałów odzyskanych z recyklingu. Niewielki rozmiar i estetyczny wygląd dopełniają reszty. Pozytywne opinie dotyczą: wskaźnika poziomu wody, automatycznego wyłączania, czyszczenia i odkamieniania, mocy kawy, niewielkich gabarytów oraz dobrej ceny.

https://www.ceneo.pl/105093541

Ekspres na kapsułki Krups Nescafe Dolce Gusto Genio S Plus KP340831

Wybierając ten ekspres, możesz cieszyć się napojem już w 30 sekund, a wszystko za sprawę ciśnienia o wysokości 15 barów. Zdecyduj, na który rodzaj kawy z 30 dostępnych masz ochotę i ustaw temperaturę. Urządzenie może służyć do przygotowywania zarówno gorących, jak i zimnych napojów. Regulacja ilości zaparzanej kawy umożliwia Ci dostosowanie rozmiaru naczynia, a automatyczne wyłączanie oszczędzanie energii. Ekspres jest bardzo prosty w obsłudze. W zupełności wystarczy, kiedy wybierzesz odpowiednią kapsułkę, spersonalizujesz napój i włączysz urządzenie. Użytkownicy chwalą ten model za: intuicyjną obsługę, wygląd, regulację ilości wody, dostępne napoje i oszczędność energii.

https://www.ceneo.pl/96547513

Jak wybrać ekspres kapsułkowy – podsumowanie

Wybór ekspresu do kawy to kwestia bardzo indywidualna. Pod żadnym pozorem nie można powiedzieć, że kapsułkowe przeznaczone są dla każdego użytkownika. Dedykowane są raczej osobom, które lubią poznać nowy rodzaj kawy, czy próbować ciekawych smaków. Ekspresy do kawy tego typu doskonale sprawdzają się w gospodarstwach domowych lub biurach, gdzie spore znaczenie ma czas parzenia napojów. Wybrać odpowiedni model jest bardzo ciężko, dlatego przed udaniem się na zakupy, przejrzyj opinie innych, zapoznaj się ze specyfikacją i zweryfikuj niezbędne dla Ciebie funkcje.

Pozostałe rankingi
Ranking ekspresów ciśnieniowych

Ranking ekspresów ciśnieniowych

Szukasz ciśnieniowego ekspresu do kawy? Chcesz każdego dnia raczyć się aromatycznym napojem, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się dobry ekspres…

Ranking ekspresów do kawy Krups

Ranking ekspresów do kawy Krups

Szukasz ekspresu do kawy i trafiłeś na markę Krups? Zastanawiasz się, czy urządzenie od niemieckiego producenta spełni Twoje oczekiwania? Jeżeli tak, to poznaj ranking ekspresów…

Ranking ekspresów kolbowych

Ranking ekspresów kolbowych

Przymierzasz się do zakupu ekspresu kolbowego, ale obawiasz się, że wybierzesz nieodpowiedni model? Czy może po prostu nie wiesz, na jakiej zasadzie działają te urządzenia…

Ranking ekspresów do kawy na kapsułki

Ranking ekspresów do kawy na kapsułki

Zastanawiasz się, czy ekspres kapsułkowy spełni Twoje oczekiwania i będziesz mógł cieszyć się pyszną kawą każdego dnia? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst i…

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking ekspresów do kawy na kapsułki pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.