Ranking ekspresów do kawy Krups

Szukasz ekspresu do kawy i trafiłeś na markę Krups? Zastanawiasz się, czy urządzenie od niemieckiego producenta spełni Twoje oczekiwania? Jeżeli tak, to poznaj ranking ekspresów do kawy Krups i przekonaj się, jakie możliwości daje Ci każdy model!

Parzenie kawy to dla wielu osób swego rodzaju rytuał, bez którego nie wyobrażają sobie każdego dnia. Dlatego coraz częściej w polskich domach, zamiast klasycznego czajnika pojawiają się ekspresy do kawy. To niezwykle przydatne urządzania, które potrafią wydobyć cały aromat i smak kawy. Pod warunkiem, że zostaną dobrze wybrane. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych rodzajów ekspresów oferowanych przez mniej lub bardziej znanych producentów. Z tego względu każdy, kto po raz pierwszy rozważa zakup ekspresu ma przed sobą dość trudne zadanie. Podjęcia decyzji z całą pewnością nie ułatwiają też opinie innych, zróżnicowane ceny, czy modele. Zresztą również w Internecie można znaleźć rozbieżne informacje. Niewątpliwie na Twoją uwagę zasługuje marka Krups ciesząca się sporym zainteresowaniem wśród użytkowników. Dlaczego warto wybrać ekspres Krups? O tym przekonasz się po przeczytaniu tego tekstu!

Ranking ekspresów do kawy Krups

Marka Krups – krótka historia

Marka Krups może pochwalić się ponad 170-letnią historią, została bowiem założona już w 1846 roku. Robert Krups – niemiecki pracownik kuźni zdecydował o rozwinięciu działalności w stronę przemysłową. Syn, także Robert postanowił przenieść firmę z Północnej Westfalii w Nadrenii do Solingen i zająć się eksportem wyrobów kuźni głównie do Szwajcarii i Holandii. Początkowo marka Krups była znana przede wszystkim z produkcji wag kuchennych. Przełom nastąpił po zakończeniu II wojny światowej, kiedy rozpoczęła się produkcja sprzętu AGD. Drugi ważny moment miał miejsce w 1956 roku, bo właśnie wtedy na rynku pojawił się młynek do kawy Krups, który wzbudził spore zainteresowanie i ostatecznie osiągnął duży sukces. W 1959 roku do sprzedaży trafił wielofunkcyjny mikser, czyli najchętniej kupowany sprzęt gospodarstwa domowego w niemieckim społeczeństwie. Początek lat 80 był istotny dla marki przez wzgląd na rozpoczęcie produkcji ekspresów do kawy Krups. Tak właściwie przedsiębiorstwo skupiło się głównie na ich wytwarzaniu i sprzedaży. Urządzenia przyniosły ogromny zysk firmie, a pieniądze pochodziły zwłaszcza ze sprzedaży w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Początkowo ekspresy do kawy Krups były produkowane z pewną dozą prób i błędów. Opracowywano różne technologie i sprawdzano je pod kątem użyteczności i funkcjonalności. Marka od czasu swojego powstania starała się zaspokoić wszystkie oczekiwania konsumentów. Kolejny przełom nastąpił w 1991 roku, gdy wyprodukowano pierwszy ekspres do kawy Nespresso przy współpracy z marką Nestle. Chociaż w następnych latach Krups został sprzedany innym spółkom, to na rynku nadal funkcjonuje jako niezależna marka. Poza ekspresami do kawy Krups w ofercie producenta dostępne są różne sprzęty do gospodarstwa domowego. Należą do nich, chociażby: tostery, miksery, gofrownice, grille, maszynki do lodów, spieniaczne do mleka, czy też młynki do kawy.

Dlaczego marka Krups jest warta uwagi?

Jak widać powyżej, marka Krups już od początku swojej działalności starała się wyjść naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom konsumentów. Tym samym produkcja dotyczyła jedynie wysokiej jakości urządzeń, które przez długie lata służyły użytkownikom. Na szczęście do tej pory się to nie zmieniło. Obecnie na rynku można kupić wiele sprzętów od niemieckiego producenta, które cieszą się pozytywnymi opiniami i dobrą częstotliwością zbytu. Niezaprzeczalnie znaczenie ma też fakt, że oferowane produkty znane są praktycznie na całym świecie, co podpowiada nam, że warto zwrócić na nie uwagę. Do zakupu namawia również dbałość o każdy element. Mimo, że firma sprzedaje AGD niezbędne w każdym domu, to jednak jej domeną są ekspresy do kawy Krups.

Rodzaje ekspresów do kawy Krups

Każdy z nas ma własne upodobania, jeśli chodzi o rodzaj kawy i jej smak. Jedni preferują czarną, a drudzy espresso macchiato, czy też latte macchiato. Producent ekspresów do kawy Krups doskonale zdaje sobie z tego sprawę i ma w swojej ofercie urządzenia zadowalające wszystkich kawoszy. Wśród nich można wyróżnić:

 • Ekspres ciśnieniowy.
 • Ekspres kolbowy.
 • Ekspres kapsułkowy.
 • Ekspres przelewowy.

W tym momencie należy zaznaczyć, że ekspres ciśnieniowy bardzo często nazywany jest zamiennie automatycznym. Choć nie jest to błędna terminologia, to tak naprawdę większość urządzeń to ekspresy automatyczne. Z tym że wymagają mniejszej lub większej ingerencji użytkownika w proces parzenia kawy.

Ekspresy ciśnieniowe Krups

Ekspresy ciśnieniowe są najczęściej wybierane przez użytkowników ze względu na aromat i smak kawy oraz wygodę użytkowania. Ich działanie jest bardzo proste. Gorąca woda podgrzewana jest w specjalnym podgrzewaczu. W zależności od tego, jaki model zostanie wybrany, może być on nazywany termoblokiem lub bojlerem. Jednocześnie zmielone ziarna kawy powinny znajdować się w kolbie lub pojemniku. Pod wpływem ciśnienia woda przepływa przez ziarna i tym sposobem kawa trafia do filiżanek. Mimo że ekspresy ciśnieniowe zadowalają nawet najbardziej wymagające podniebienia, to musisz wiedzieć, że cały czas sprawdzane są jeszcze nowsze technologie mające na celu ich udoskonalenie. Z jednej strony ekspresy automatyczne (ciśnieniowe) doskonale sprawdzają się w przypadku początkujących użytkowników, ponieważ można przygotować kawę przy pomocy zaledwie jednego przycisku. Natomiast z drugie, są to najdroższe i jednocześnie najbardziej zaawansowane urządzenia. Ciekawą opcją są ekspresy Krups Evidence lub Intuition. Ich cena jest konkurencyjna, a same urządzenia przeznaczone dla wymagających użytkowników.

Kolbowe ekspresy do kawy Krups

Kolbowe ekspresy do kawy także podlegają pod kategorię ciśnieniowych, choć wymagają większego zaangażowania użytkownika. W tym przypadku niezbędny jest pojemnik na wodę i kawę oraz kolba, w której zostaną umieszczone ziarna. Większość ekspresów kolbowych ma wbudowany młynek, dzięki czemu nie trzeba oddzielnie go kupować i mielić kawy. Cały proces przygotowywanie ulubionego naparu jest stosunkowo łatwy. Gorąca woda przepuszczana jest przez kolbę pod ciśnieniem. Kolbowe ekspresy ciśnieniowe Krups bardzo często mają dodatkowe wyposażenie i funkcje, dlatego doskonale nadają się dla każdego miłośnika kawy. Jednak każdy aspekt parzenia wymaga kontroli użytkownika i nieco więcej poświęconego czasu niż typowy ekspres automatyczny.

Ekspresy kapsułkowe do kawy Krups

Ekspresy kapsułkowe charakteryzuje łatwość obsługi i prostota działania. W dużym skrócie można powiedzieć, że kluczową rolę odgrywa specjalna pompa i termoblok. W pierwszej kolejności woda musi trafić do zbiornika, a następnie jest zasysana przez pompę i przepompowywana przez urządzenie. Termblok odpowiedzialny jest za doprowadzenie wody do odpowiedniej temperatury, a „igła” za podwyższenie ciśnienia. Gorąca woda przepływa przez wcześniej włożoną do ekspresu kapsułkę i uwalnia smak napoju. Fusy nie wpadają do filiżanki, ponieważ osadzają się na bibułce filtracyjnej umieszczonej na spodzie kapsułki. Pozbawiona fusów kawa spływa do filiżanki. Ekspresy kapsułkowe do kawy Krups dostępne są na rynku w dwóch wersjach: Nespresso i Nescafe Dolce Gusto. W obu z nich można przyrządzić różne napoje takie jak: kawa, herbata zielona, herbata czarna i inne rodzaje, gorąca czekolada, espresso macchiato, czy latte macchiato. Co więcej, ten typ ekspresu umożliwia przygotowanie zimnych napojów. Kapsułkowe ekspresy do kawy Krups cechują się dobrą ceną i wysoką jakością wykonania. Zastosowana technologia sprawia, że ciśnienie wody przystosowane jest do kapsułki i rodzaju kawy. Nie można nie wspomnieć o tym, że urządzenia mają kompaktowe wymiary i prezentują się niezwykle elegancko, co dla wielu użytkowników ma duże znaczenie. Poza tym idealnie sprawdzają się w niewielkich kuchniach.

Ekspresy przelewowe do kawy Krups

Ostatnie na liście są ekspresy przelewowe. Choć często można spotkać się z opinią, że inne rodzaje urządzeń są lepsze, ponieważ mają znacznie więcej funkcji, to przelewowe wcale nie są od nich gorsze. Obecnie na rynku dostępne są różne modele, które mogą kontrolować temperaturę parzenia, filtrować wodę, czy też utrzymywać gorące napoje. Jednak nie ma to żadnego wpływu na to, jak przelewowy ekspres działa. Również w tym przypadku cały proces parzenia nie jest skomplikowany. Mianowicie do wbudowanego zbiornika należy wlać wodę, która następnie jest nagrzewana i trafia na papierowy filtr, który jest wypełniony kawą. Istotne znaczenie ma też filtr, w którym dochodzi do parzenia kawy. W ostatnim etapie zaparzona kawa spływa do dzbanka lub termosu. Czas przygotowywania ulubionego napoju może się wydłużyć, jeżeli wybrane zostaną wybrane zbyt grube ziarna kawy. Co ciekaw, można wyróżnić przelewowy ekspres do kawy ze szklanym dzbankiem lub z karafką termiczną. W pierwszym przypadku urządzenie wyposażone jest w płytę grzewczą, na której ustawiany jest dzbanek. Jest ona podgrzewana do stałej temperatury i w niej utrzymuje kawę. Niestety zbyt długotrwałe podgrzewanie zepsuje smak napoju, który będzie gorzki i cierpki. Druga opcja to ekspres do kawy z karafką termiczną działającą na podobnej zasadzie do termosu. Temperatura napoju może utrzymywać się nawet przez kilka godzin, a pić go można z dala od urządzenia. Wadą tego rozwiązania jest trudna w utrzymaniu czystości karafka. Przelewowe ekspresy do kawy Krups umożliwiają sprawne, bezproblemowe i szybkie przygotowanie kawy. Dedykowane są dla mniej wymagających użytkowników ceniących sobie mocny, czarny napój. Ich dużym atutem jest stosunkowo niska cena, ponieważ dobrej jakości ekspres Krups można kupić już za kilkaset złotych. Na pewno warto bliżej się przyjrzeć modelowi Krups Grind and Brew, który ma wbudowany młynek. Kupowanie go oddzielnie, to w końcu kolejny koszt, a nikt nie lubi przepłacać.

Ekspres Krups – czym kierować się przy wyborze?

Wybór i zakup odpowiedniego ekspresu jest kwestią bardzo indywidualną. Każdy z nas ma bowiem inne preferencje i oczekiwania względem urządzenia. Mimo że rozległy asortyment może być dość przytłaczający i utrudniający zadanie, to jednocześnie sprawia, że wszyscy zwolennicy kawy mogą wybrać model idealny dla siebie. Jest jednak kilka czynników, którymi warto się kierować. Jeżeli zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy Krups wybrać, to uwzględnij poniższe informacje, a znacząco ułatwisz sobie wybór. Do najważniejszych cech należą:

 • Wygląd.
 • Moc.
 • Ciśnienie.
 • Szybkość i pojemność.
 • Funkcja spieniania mleka.
 • Automatyczne czyszczenie.
 • Wbudowany młynek.
 • Dodatkowe funkcje.
 • Ilość kaw do wyboru.

Ekspresy Krups – wygląd

Na wygląd urządzenia człowiek zwraca uwagę w pierwszej kolejności. Niezależnie od tego, czy wybrał sklep internetowy, czy też stacjonarny. Właściwie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ekspres do kawy powinien przynajmniej dobrze komponować się z pozostały wyposażeniem i wystrojem kuchni. Jeśli chodzi o ekspresy Krups, to wszystkie prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Jest dobry moment, aby wspomnieć też o rozmiarze urządzenia. Większość modeli Krups ma kompaktowe wymiary, co pozwala dopasować je do niewielkich pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne, gdy na blacie kuchennym jest mało miejsca, a dodatkowy sprzęt jeszcze bardziej go ograniczy. Należy pamiętać, że duży ekspres do kawy z czasem może stać się utrapieniem, ponieważ zdezorganizuje codzienne funkcjonowanie i przygotowywanie posiłków. Użytkownicy nierzadko twierdzą, że najlepszy design mają kapsułkowe ekspresy. W tej kategorii od marki Krups zdecydowanie króluje model Nescafe Dolce Gusto Piccolo KP 1600. Z tym że należy pamiętać, że najlepszy ekspres do kawy musi przede wszystkim służyć nam do parzenia pysznej kawy.

Ekspres Krups – moc urządzenia

Moc jest jednym z ważniejszych parametrów urządzenia, a mimo to, nie wszyscy zwracają na nią uwagę. W dużej mierze to ona odpowiedzialna jest za czas oczekiwania na każdą filiżankę kawy. Dlatego, aby uniknąć rozczarowania, koniecznie trzeba sprawdzić, jaka jest moc urządzenia. Im będzie wyższa, tym lepiej. Każdy ekspres do kawy Krups cechuje się wysoką mocą. O ten aspekt producent dbał już od momentu, gdy pierwsze urządzenia zaczęły pojawiać się na rynku, co wcale w latach 80 nie było takie proste.

Ekspres Krups – ciśnienie

Drugim równie ważnym parametrem jest ciśnienie urządzenia. Podobnie jak w przypadku mocy, im więcej barów będzie miał ekspres tym lepiej. Co prawda, dobrym espresso można się delektować już przy 9 barów, to taki typ ekspresu jest coraz rzadziej spotykany, ponieważ uznany został za mało wydajny i niezbyt nowoczesny. Optymalna ilość barów powinna mieścić się w przedziale od 12 do 15. Wszystkie Ekspresy Krups mają ciśnienie, które wynosi 15 barów.

Ekspres do kawy Krups – szybkość i pojemność

Ilość jednorazowo zaparzonych filiżanek i długość oczekiwania na pierwszy łyk kawy ma duże znaczenie dla każdego z nas. Niekoniecznie musisz mieć liczną rodzinę, czy często przyjmować gości, aby oczekiwać tych cech od swojego urządzenia. W przypadku ekspresów kolbowych i automatycznych praca przebiega szybko, ale nieco inaczej sprawa wygląda przy urządzeniach przelewowych. Wbudowany pojemnik na wodę powinien mieć przynajmniej ponad 1 litr pojemności. Ekspresy Krups mają aż 3 litry.

Ekspres do kawy Krups – spienianie mleka

Preferujesz mleczne napoje? Sprawdź, czy w wybranym ekspresie do kawy jest funkcja spieniania mleka. Najtańsze modele z reguły mają specjalną dyszę, która za pomocą powietrza spienia mleko. Natomiast droższe produkty spienianie mleka mają wbudowany system umożliwiający spienianie mleka bezpośrednio w urządzeniu. Ekspresy do kawy Krups w zależności od modelu mają trzy możliwości na spienianie mleka. Należą do nich:

 • Dysza spieniająca mleko przy użyciu pary wodnej.
 • Odrębne urządzenie do spieniania mleka, znajdujące się w zestawie.
 • System auto-cappuccino, czyli dodatkowo płatne akcesorium.

Ekspres do kawy Krups – automatyczne czyszczenie

Utrzymanie w czystości urządzenia do parzenia kawy sprawia, że może służyć nam znacznie dłużej. Dlatego przed zakupem danego modelu warto sprawdzić, czy łatwo będzie zadbać o jego pielęgnację. W prostych i tańszych ekspresach konieczne będzie manualne pozbywanie się brudu i kamienia. Nie będzie to trudne, jeżeli wybór padnie na model mający łatwo wyjmowany blok zaparzający i nieskomplikowany demontaż systemu do spieniania mleka. Natomiast bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają automatyczne czyszczenie. Każdy ekspres do kawy krups wyposażony jest w system czyszczący.

Ekspres do kawy Krups – wbudowany młynek

Ekspresy automatyczne to te, które posiadają wbudowany młynek do mielenia kawy bezpośrednio przed jej zaparzeniem. Nierzadko pojawia się twierdzenie, że dobra kawa musi być świeżo zmielona i aromatyczna, a ta wcześniej zapakowana w torebki pozostawia wiele do życzenia. Wbudowany młynek może być udarowy lub żarnowy. Czasem podział dotyczy też materiału wykonania, czyli młynki ceramiczne i ze stali nierdzewnej. Według użytkowników najlepiej sprawdza się młynek stalowy żarnowy. Większość ekspresów Krups ma wbudowany młynek.

Ekspres do kawy Krups – dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje w ekspresach do kawy mogą być bardzo zróżnicowane, a do tych najciekawszych i najbardziej nowoczesnych należą: sterowanie smartfonem oraz zintegrowanie z małą lodówką. O korzystaniu z aplikacji zainstalowanej na telefonie nie trzeba mówić wiele, ale podłączenie do lodówki niektórych z nas może zdziwić. Jest to dość wygodne rozwiązanie, ponieważ nie jest potrzebny pojemnik na mleko i nie ma konieczności jego czyszczenia. Do mleka stojącego w lodówce, wystarczy włożyć rurkę, przez którą ekspres będzie pobierał mleko.

Ekspres do kawy Krups – ilość kaw do wyboru

Rodzaj kawy oraz dostęp do szerokiego asortymentu przyda Ci się zwłaszcza, gdy lubisz eksperymentować ze smakami. Największe możliwości dają ekspresy ciśnieniowe. Można w nich przyrządzić zróżnicowane napoje, których bazę stanowią kawa i spienione mleko. Ekspresy ciśnieniowe kolbowe pozwalają wydobyć smak i aromat kawy, której podstawą jest spienione mleko lub kremowa pianka. Natomiast ekspresy przelewowe dedykowane są osobom ceniącym czarną kawę, a przy używaniu kapsułkowych ograniczać Cię będzie jedynie asortyment kapsułek.

Ranking ekspresów do kawy Krups

Przez cały tekst czytasz o ekspresach Krups, więc nadszedł moment, aby zapoznać się z wybranymi modelami. Choć jest ich całkiem sporo, to w tym zestawieniu pojawią się jedynie trzy z nich. Uwzględnione zostały te, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród użytkowników i mają interesujące funkcje. Zapoznaj się z nimi koniecznie!

Ekspres Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo XS KP1A3B

Nescafe Dolce Gusto Piccolo to ekspres kapsułkowy. Można w nim przygotować aż 30 różnych kaw m.in.: espresso lungo, Grande, Espresso, czy też Ristretto. Wybierając ten model, możesz przygotować nie tylko kawę, herbatę i gorącą czekoladą, ale też zimne napoje. Ten model cechuje łatwość obsługi, ponieważ wystarczy jedynie włożyć kapsułkę i przesunąć dźwignię. Ekspres wyposażony jest w automatyczne wyłączanie już po jednej minucie bezczynności. Moc to 1500 wat, a ciśnienie 15 barów. Ponadto zajmuje niewiele miejsca i jest energooszczędny. Użytkownicy docenili ten model za: wygląd, dostępne napoje, solidność wykonania i łatwość obsługi.

https://www.ceneo.eapl/96865508

Ekspres Krups EA8105

Ciśnieniowy ekspres automatyczny Krup EA8105 posiada intuicyjny panel sterowania. Użytkownik jedynie musi wybrać wielkość kawy i nacisnąć przycisk. Urządzenie ma wbudowany młynek umożliwiający 3 stopnie mielenia, dzięki czemu nawet w domu można cieszyć się profesjonalnie przygotowanym napojem. Natomiast dysza umożliwia spienianie mleka i przyrządzenie kaw mlecznych takich jak: latte macchiato, caffe latte, cappuccino bądź espresso lungo. Dysza jest prosta w demontażu, co sprawia, że czyszczenie systemu mlecznego nie sprawia żadnego problemu. Moc urządzenia to 1450 wat, a ciśnienie 15 barów. Młynek do kawy znajduje się na wierzchu urządzenia, a panel sterowania na przedniej części obudowy. Najczęściej wskazywane zalety przez użytkowników to: łatwość obsługi regulacja mocy kawy, cicha i szybka praca, wygląd, trwałość wykonania oraz smak kawy.

https://www.ceneo.pl/33404954

Ekspres Krups Evidence EA8908

Ekspres ciśnieniowy Krups Evidence EA8908 to prawdziwy hit. Kiedy ktoś spróbuje kawy w nim przyrządzonej, nie chce pić innej. Wyposażony w ekran dotykowy zapewnia wygodę i łatwość użytkowania. Można w nim przygotować aż 15 różnych kaw o niesamowitym aromacie i smaku. Oczywiście możliwe jest spienianie mleka, a automatyczny cykl płukania dyszy spieniającej pozwala utrzymać urządzenie w czystości. Co więcej, regulowana wysokość wylotu kawy pozwala na korzystanie z ulubionego kubka lub filiżanki. Inne ważne funkcje to: automatyczne włączanie, oszczędzanie energii, regulacja mocy kawy, automatyczne płukanie. Natomiast użytkownicy cenią ten ekspres za: jakość wykonania, wygodę, trwałość, spienianie mleka, czyszczenie i intuicyjną obsługę.

https://www.ceneo.pl/56538928

Pozostałe rankingi
Ranking ekspresów do kawy Bosch

Ranking ekspresów do kawy Bosch

Szukasz ekspresu do kawy i zainteresowała Cię marka Bosch? Jednak nadal nie jesteś przekonany do zakupu? Jeżeli tak, to doskonale się składa, ponieważ tutaj możesz…

Ranking ekspresów ciśnieniowych

Ranking ekspresów ciśnieniowych

Szukasz ciśnieniowego ekspresu do kawy? Chcesz każdego dnia raczyć się aromatycznym napojem, ale nie wiesz, które urządzenie wybrać? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się dobry ekspres…

Ranking ekspresów kolbowych

Ranking ekspresów kolbowych

Przymierzasz się do zakupu ekspresu kolbowego, ale obawiasz się, że wybierzesz nieodpowiedni model? Czy może po prostu nie wiesz, na jakiej zasadzie działają te urządzenia…

Ranking ekspresów do kawy do 500 zł

Ranking ekspresów do kawy do 500 zł

Szukasz ekspresu do kawy do 500 zł? Budżet w takiej wysokości z całą pewnością wystarczy, abyś kupił dobrej jakości urządzenia. Musisz jednak uwzględnić kilka najważniejszych…

Dodaj opinię

Dodając opinię o Ranking ekspresów do kawy Krups pomagasz innym użytkownikom w wybraniu odpowiedniego sprzętu!
Nigdy nie udostępnimy Twojego e-maila.